Bursa Malaysia

English | Bahasa Malaysia | 简体中文

Semat Menu

Klik disini untuk tidak semat menu.
Anda di sini: Korporat » Laman Utama » Mengenai Kami » Cuti

Cuti

Hari-hari bukan dagangan di Bursa adalah selaras dengan cuti umum kebangsaan di Malaysia.

Cuti

Bursa Malaysia Holidays 2018

  • New Year's Day
    New Year's Day
    1 January , Monday
  • Thaipusam
    Thaipusam
    31 January , Wednesday (e)
  • Federal Territory Day
    Federal Territory Day
    1 February , Thursday
  • Chinese New Year
    Chinese New Year
    (Half day trading closure)
    16-17 February , Friday - Saturday (b)
  • Workers' Day
    Workers' Day
    1 May , Tuesday
  • Wesak Day
    Wesak Day
    29 May , Tuesday
  • Harvest Festival
    Harvest Festival
    30-31 May , Wednesday - Thursday (d)
  • Nuzul Al'Quran
    Nuzul Al'Quran
    2 June , Saturday
  • Hari Raya Puasa (Eid-ul-Fitri)
    Hari Raya Puasa (Eid-ul-Fitri)
    (Half day trading closure)
    15-16 June , Friday - Saturday (b,c)
  • Hari Raya Haji (Eid-ul-Adha)
    Hari Raya Haji (Eid-ul-Adha)
    22 August , Wednesday (c)
  • National Day
    National Day
    31 August , Friday
  • Yang Dipertuan Agong's Birthday
    Yang Dipertuan Agong's Birthday
    9 September , Sunday (a)
  • Awal Muharram (Maal Hijrah)
    Awal Muharram (Maal Hijrah)
    11 September , Tuesday
  • Malaysia Day
    Malaysia Day
    16 September , Sunday (a)
  • Deepavali
    Deepavali
    6 November , Tuesday (c)
  • Birthday of Prophet Muhammad
    Birthday of Prophet Muhammad
    20 November , Tuesday
  • Christmas Day
    Christmas Day
    25 December , Tuesday
Notes:
  1. Jika cuti umum jatuh pada Ahad, hari berikutnya adalah cuti umum, dan jika hari ini sememangnya hari cuti, oleh itu hari seterusnya akan menjadi hari cuti umum. [3 Februari telah diisytiharkan sebagai cuti oleh Kerajaan]
  2. Pentutupan separuh hari dagangan bagi sesi tengah hari pada petang Hari Raya Puasa dan Tahun Baru Cina. Walau bagaimanapun, waktu perniagaan bagi Penjelasan, Pelangsaian dan Depositori kekal sama, Bagi waktu dagangan, sila rujuk kepada laman Ekuiti & Derivatif
  3. Tarikh tertakluk kepada perubahan.

Bursa Malaysia akan mengeluarkan pengumuman akhir tentang cuti umum dan penutupan dagangan sebelum cuti-cuti berkenaan.