Bursa Malaysia

English | Bahasa Malaysia | 简体中文

Semat Menu

Klik disini untuk tidak semat menu.
Anda di sini: Korporat » Laman Utama » Mengenai Kami » Tadbir Urus Korporat » Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Tadbir Urus Korporat

Bursa Malaysia (Syarikat) mematuhi standard tinggi bagi amalan tadbir urus korporat di bawah kepimpinan Lembaga Pengarahnya, seperti yang digariskan di bawah Kod Tadbir Urus Korporat Malaysia (Kod) yang disemak semula pada 22 April 2015. Penyata Tadbir Urus Korporat Syarikat ini boleh didapati dalam Laporan Tahunan Syarikat.

Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Audit Committee

  1. Mr. Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar (Pengerusi)
  2. Encik Ghazali bin Haji Darman
  3. Datuk Chay Wai Leong
  4. Datin Mariam Prudence binti Yusof

Nomination and Remuneration Committee

  1. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy (Pengerusi)
  2. Encik Johari bin Abdul Muid
  3. Mr Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar
  4. Datin Grace Yeoh Cheng Geok

Risk Management Committee

  1. Datuk Chay Wai Leong (Pengerusi)
  2. Datin Mariam Prudence binti Yusof
  3. Encik Ghazali bin Haji Darman
  4. Datin Grace Yeoh Cheng Geok

Regulatory and Conflicts Committee

  1. Tan Sri Amirsham bin A Aziz (Pengerusi)
  2. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy
  3. Dato' Eshah binti Meor Suleiman
  4. Encik Johari bin Abdul Muid
  5. Datin Mariam Prudence binti Yusof

Listing Committee

  1. Mr Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar
  2. Dato’ Eshah Meor Suleiman
  3. Puan Yon See Ting
  4. Cik Salwah binti Abdul Shukor
  5. Prof. Dr. Aiman Nariman binti Mohd Sulaiman
  6. Mr Darryl Goon Siew Chye
  7. Dato’ Sri Abdul Hamidy bin Abdul Hafiz
  8. Dato’ Feizal bin Mustapha
  9. Mr Lee Kha Loon
  10. Puan Hijah Arifakh Othman

Market Participants Committee

  1. Encik Johari bin Muid (Pengerusi)
  2. Encik Ghazali bin Haji Darman
  3. Dato' Abdul Shukor bin Ahmad
  4. Mr Khoo Guan Huat
  5. Encik Rashid bin Ismail
  6. Dato' Wan Asmadi bin Wan Ahmad
  7. Dr. Chung Tin Fah
  8. Dato' Dr Zaha Rina binti Zahari
  9. Puan Azura binti Azman
  10. Mr. Raymond Tang Chee Kin

Appeals Committee

  1. Tan Sri Amirsham bin A Aziz (Pengerusi)
  2. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy
  3. Mr. Cheah Tek Kuang
  4. Mr. Kuok Wee Kiat
  5. Datuk Syed Zaid bin Syed Jaffar Albar
  6. Dato’ Mohammed Adnan bin Dato’ Shuaib
  7. Mr. Ooi Giap Ch’ng
  8. Datuk Dr Nik Norzrul Thani bin N. Hassan Thani

LFX Exchange Committee

  1. Datuk Seri Tajuddin bin Atan (Pengerusi)
  2. Puan Rosidah binti Baharom
  3. Encik Jamaluddin bin Nor Mohamad

LFX Listing Committee

  1. Datuk Seri Tajuddin bin Atan (Pengerusi)
  2. Puan Rosidah binti Baharom
  3. Encik Jamaluddin bin Nor Mohamad

LFX Licensing Committee

  1. Datuk Seri Tajuddin bin Atan (Pengerusi)
  2. Puan Rosidah binti Baharom
  3. Encik Jamaluddin bin Nor Mohamad

LFX Disciplinary Committee

  1. Datuk Seri Tajuddin bin Atan (Pengerusi)
  2. Puan Rosidah binti Baharom
  3. Encik Jamaluddin bin Nor Mohamad