Bursa Malaysia

English | Bahasa Malaysia | 简体中文

Semat Menu

Klik disini untuk tidak semat menu.
Anda di sini: Korporat » Laman Utama » Mengenai Kami » Tadbir Urus Korporat » Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Tadbir Urus Korporat

Bursa Malaysia (Syarikat) mematuhi standard tinggi bagi amalan tadbir urus korporat di bawah kepimpinan Lembaga Pengarahnya, seperti yang digariskan di bawah Kod Tadbir Urus Korporat Malaysia (Kod). Penyata Tadbir Urus Korporat Syarikat ini boleh didapati dalam Laporan Tahunan Syarikat.

Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Keahlian Jawatankuasa Lembaga

Audit Committee

  1. Mr. Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar (Pengerusi)
  2. Datin Mariam Prudence binti Yusof
  3. Ms. Chong Chye Neo

Risk Management Committee

  1. Datin Grace Yeoh Cheng Geok (Pengerusi)
  2. Datin Mariam Prudence binti Yusof
  3. Ms. Chong Chye Neo

Governance and Nomination Committee

  1. Datuk Shireen Ann Zaharah binti Muhiudeen (Pengerusi)
  2. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy
  3. Datin Grace Yeoh Cheng Geok

Remuneration Committee

  1. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy (Pengerusi)
  2. Datuk Shireen Ann Zaharah binti Muhiudeen
  3. Mr. Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar

Technology and Cybersecurity Committee

  1. Ms. Chong Chye Neo (Pengerusi)
  2. Datuk Muhamad Umar Swift
  3. Encik Johari bin Abdul Muid

Regulatory and Conflicts Committee

  1. Datuk Shireen Ann Zaharah binti Muhiudeen (Pengerusi)
  2. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy
  3. (Vacant)
  4. Encik Johari bin Abdul Muid
  5. Datin Mariam Prudence binti Yusof

Listing Committee

  1. Mr Pushpanathan a/l S.A. Kanagarayar
  2. (Vacant)
  3. Puan Yon See Ting
  4. Cik Salwah binti Abdul Shukor
  5. Prof. Dr. Aiman Nariman binti Mohd Sulaiman
  6. Encik Iskandar Abdullah @ Sim Kia Miang
  7. Dato’ Feizal bin Mustapha
  8. Mr Lee Kha Loon
  9. Puan Hijah Arifakh binti Othman
  10. Jalalullail bin Othman

Market Participants Committee

  1. Encik Johari bin Abdul Muid (Pengerusi)
  2. Dato' Abdul Shukor bin Ahmad
  3. Mr Khoo Guan Huat
  4. Mr Chew Sing Guan
  5. Dato' Wan Asmadi bin Wan Ahmad
  6. Dr. Chung Tin Fah
  7. Ms Tai Siew Moi
  8. Mr. Raymond Tang Chee Kin

Appeals Committee

  1. Datuk Shireen Ann Zaharah binti Muhiudeen (Pengerusi)
  2. Datuk Karownakaran @ Karunakaran a/l Ramasamy
  3. Mr. Cheah Tek Kuang
  4. Mr. Kuok Wee Kiat
  5. Datuk Dr. Prasad Sandosham Abraham
  6. Dato’ Azmi bin Mohd Ali
  7. Mr. Ooi Giap Ch’ng
  8. Datuk Dr Nik Norzrul Thani bin N. Hassan Thani

LFX Exchange Committee

  1. Datuk Muhamad Umar Swift (Pengerusi)
  2. Puan Rosidah binti Baharom
  3. Puan Selvarany Rasiah